De digitale containerdetective
Elke seconde verdwijnt er in de wereldwijde handel een transporteenheid. Europallets, containers en groentekratten, ze lijken te verdwijnen in het niets. De schade loopt echter in de miljarden. Het Duitse bedrijf poolynk GmbH gebruikt cloud computing om hier iets aan te doen.
Stephan Collisi, CEO van poolynk kent het probleem uit eigen ervaring. Vijftien jaar lang werkte hij voor leveranciers van herbruikbare containers. “Elke maand verloren we een aantal van onze transporteenheden voor bedragen van soms miljoenen”, zegt Collisi. “Reden voor mij om op zoek te gaan naar een eenvoudige en efficiënte oplossing.”
In 2017 kwamen ze met een systeem dat als een digitale detective met cloud-gebaseerde software alle bewegingen van de goederendragers registreert. Over de hele wereld, op elk moment. En vooral: fabrikantonafhankelijk, geschikt voor elke transporteenheid en compatibel met elk goederenbeheersysteem.
“Met onze oplossing kunnen ondernemers op elk moment zien waar hun producten zich bevinden”, legt Collisi uit. Via een app worden het aantal en het type containers, pallets of kratten geregistreerd op tablets of smartphones, bevestigd door de expediteur en uiteindelijk digitaal getekend door de klant op de eindbestemming. Eventuele beschadigingen kunnen direct na de overdracht met een foto worden gedocumenteerd.

Meer dan honderd bedrijven uit heel Europa en zelfs uit China maken reeds gebruik van Poolynk. Ook grote namen uit de mobiliteitssector kennen het jonge bedrijf. Zo heeft navigatiespecialist Tom Tom de app in zijn assortiment opgenomen, net als Rio, het softwarebedrijf van de Truck & Bus-divisie van Volkswagen. Daimler stelt de app internationaal beschikbaar in zijn Fleetboard vrachtwagenboardcomputer. “Als expediteurs onze app in de boordcomputer activeren, kunnen ze in de toekomst de lading en de goederentransporteurs direct bij het laden registreren”, legt Collisi uit.
De software service provider wil internationaal groeien, daarom is samenwerking met de grote spelers in de branche belangrijk voor poolynk. “Als Europa’s draaischijf voor goederen is Nederland natuurlijk erg interessant voor ons”, zegt Collisi. “We voeren al intensieve gesprekken met onder andere grote poolleveranciers voor herbruikbare containers, maar ook met grote namen uit de logistieke sector. De signalen zijn dan ook gunstig voor de start van een nieuwe succesvolle Duits-Nederlandse samenwerking.